Novostavba RD Kopřivnice

Základem celého domu je navržená dlažba 1200 x 600 mm v dekoru Travertin. Má jinou funkci než běžná dřevěná nebo vinylová podlaha. V tomto případě je zapotřebí přidat "zateplující" prvky v podobě textilií a dřeva. Jako centrální prvek nám hraje tm.zelená sedací souprava Phase - Matera s dřevěnou podnoží. K tomu jsem doplnila bílé křesílko jako pohyblivý prvek a konferenční stoly pro větší pohodlí. Koberec a svítidlo prsten od Delta light vše spojuje v jedno. Hudební nástroje jsou majitelů vlastní.

Dlažba 1200 x 600 mm je vytažená až po strop. Má dvě funkce, jedna jako dekor zad za TV sestavou a také, že prostor působí víc kompaktně a usazeně. Mezi vstupem a obývací části jsou prosklené zasouvací dveře 1000 mm Sapeli - Sapglass, které prostoru dodávají na luxusu. Na pravé straně od sedací soupravy je vsazený Bio krb který je podsvícen led pásky. Vedle něj se umístěna prosklená komoda s úložným prostorem.  

Prostor obývají 4 lidé, ale dvě místa navíc se vždycky hodí, zvlášť když majitelé mají spoustu přátel a velkou rodinu. Stůl dekor ořech s ocelovou podnoží k tomu nám hraje bílá koženková lavice s polštářky a jednoduché dřevěné židle s bílou koženkou. nad jídelním stolem jsou spuštěné skleněné čiré lampy, které dodávají pocit lehkosti a vzdušnosti. Jako záda nám slouží betonová sv. šedá stěrka Pandomo. Prostor je také podsvícen led pásky pro atmosféru. 

Kuchyňská linka je vyrobená na míru z bílého lesklého lamina. Horní skříňky dekor Kašmír. Kompaktní laminátová deska v černé barvě dodává na dramatičnosti. Opět jako záda nám poslouží dlažba vytažená až po strop. Opět dostáváme kompaktní efekt s nádechem luxusu. Nad oknem je umístěná textilní roletka v kapse v podhledu s led osvětlením.  

Na kuchyňskou linku navazuje velkorysá špajz v dekoru Kašmír a na ní trouba s mikrovlnou a lednicí. Vše v bílém lesklém dekoru. Nechceme upozorňovat na tuto část. Je méně důležitá. Takže opět zde máme jednoduchý interiér v jemných barvám doplněný o akcentní zelenou a černou barvu. Skleněné dveře a světlo dodává na odlehčení celému prostoru. Sekundární led osvětlení v podhledech zase na atmosféře obytného prostoru. 

Ložnice majitelů je malá a proto je velmi jednoduchá. Nosným prvkem je podsvícená předstěna na kterou je nalepena vinylová podlaha, která je shodná s podlahou v dětských pokojíčcích. Stěna z vinylu je zároveň nosným prvkem a zároveň nám tvoří čelo postele jako ochranný faktor. V ložnici je důležité mít vše 2x, dvě lampičky, dva noční stolečky...Hnědá barva nás uzemňuje a přivádí ke klidu, což v ložnici je velmi žádoucí.  

Pokoj pro mladou slečnu je občas nelehký úkol. V tomto případě jsem zvolila jemnou vinylovou podlahu která nese zbytek prvků. Tapeta na stěně je česká výroba Lavmi - Fluff rose, nábytek na míru v dekoru Dub natural, dveře Sapeli v jednoduché bílé barvě doplněné o akcent černé kliky. Velkorysá postel šířky 1400 mm s lehkým průsvitným závěsem dodá soukromí a klidu. Postel s úložným prostorem a také peřináč dodává na praktičnosti.

Jednoduchá vysoká bílá skříň dodá na vzdušnosti, zboku je prostor na skryté police na knihy a jiné drobnosti. Velké zrcadlo v pokoji a velkou skříň ocení každá mladá slečna. Aby se vše spojilo navazuje na bílou skříň cappuccino barva, která vyváží bílé barvy a zklidní koutek na čtení. V tomto prostoru je osvětlení ve formě centrálního svítidla s lampičkou nad postelí a stojací lampou na čtení.  

Čtecí koutek k tomu slouží pravý zadní kout. Zde jsem umístila ušák v tm. zelené barvě s podnožkou pro lepší pohodlí. U křesla pak stojací lampa Ikea - Lauters. Záda nám tvoří dlouhá závěs a záclona až na zem, působí jemně a velmi nám zútulňuje prostor. Hodiny na stěně nad křesílkem jsou umístěny tak, aby na ně člověk obývající tuto místnost snadno viděl z postele. Kulatý koberec pod křesílkem dotváří příjemnou atmosféru u čtení.

Pokoj pro syna měl být podle v zelených barvách. Proto nosným prvkem je zde zelené lamino v kombinaci se světle šedým. Šedá harmonizuje silnou zelenou a světlá vinylová podlaha uzemňuje a zjemňuje, tím pádem pokoj nepůsobí křiklavým dojmem, ale je barevný a zároveň klidný pro spánek. Místo obrazů na stěnách je zde použita fototapeta, která jasně určuje, kdo zde pokoj obývá. Spousta úložného prostoru a prostor na hraní považuji za velmi důležitý. 

Čelo postele tvoří sestava skládající se z peřináče, policí na knihy a drobnosti a skříňkou vytaženou až ke stropu, která opticky zvyšuje strop a tvoří vysoké čelo k posteli, čili člověk, který pokoj obývá pak cítí větší bezpečí při spánku. Vysoká černá lampa Ikea - Hektar pak poskytuje dostatek světla na čtení knih. Tapeta, která doplňuje stěny je pak od českého výrobce Lavmi - Glyphs grey. Uprostřed kulatý světle šedý koberec, který zútulňuje prostor a slouží i pro hru na zemi.

Černá tabule na psaní se nám hodí jak barevně, tak také poskytuje prostor pro kreativitu. Věšáky na oblečení vedle tabule pak odkládací prostor na šaty a podobně, nám poslouží jako funkční prvek a zároveň jako dekorace. Pracovní stůl je do písmena L poskytuje velkorysý pracovní prostor. Na stůl pak navazuje sezení s polštáři a s úložným šuplíkem. Záda pracovního stolu tvoří textilní nástěnka a police nad až do stropu zase umožňuji dostatek prostoru na knihy a různé drobnosti.  

Prostorná koupelna je tvořená v paletě barev bílá/šedá/modrá. Nosným prvkem je pak dekorovaná dlažba od výrobce Porcelanosa Antique Acero 600x600mm doplněná o bílý lesklý obklad 300x900 mm. Tím, že je dlažba vytažená až po okraj vany vzniká kompaktní čistý prostor. Ergonomická Vana 1800x800 mm od výrobce Vigour nabízí příjemný prostor pro relax a také působí jako designový prvek v koupelně. 

Koupelová sestava Keramag - Icon v v moderním šedém provedení pomyslně vystupuje z bílé stěny. K tomu je doplněno o kulaté zrcadlo s bodovým osvětlením. Žebřík pak od firmy Isan - Ikaria. Stropní přisazená světla pak Rendl light studio - Arana. V prostoru pak najdeme i přírodní prvky pro atmosféru v podobě proutěného koše na prádlo, dřevěné police a rostliny.

Vedle vany je pak umístěná WC mísa s černými doplňky. Je důležité aby prostor kolem wc byl také příjemný a útulný. Nad vanou je umístěna police na ručníky, která dobře poslouží jak funkční tak i jako designový prvek v jednoduchém prostoru.