Rekonstrukce RD Sviadnov

Majitelka si přála odstíny šedé, dřeva a bílé v celém domě. Kuchyň jako hlavní centrum rodinného domu, který slouží rodině se čtyřmi dětmi. Kuchyň v barvě šedá lesk doplněná teplým prvkem v dekoru Dub kamenný ve spojení s bílou deskou z umělého kamene s jemnou texturou tvoří klidnou a nadčasovou atmosféru v interiéru. Do podhledu jsou použity světla firmy Delta light - Microgrid, které dodávají nadčasový design.

Velká rodina potřebuje velký jídelní stůl! Jídelní stůl považuji za velmi důležitý rodinný prvek v domě. U jídla se schází celá rodina a k tomu potřebují příjemné klidné místo. Jídelní stůl 2200 x 900 mm odpovídá těmto požadavkům. Kovová podnož na míru a židle značky TON - 811 se světle šedým čalouněním dodávají tu pravou atmosféru. Liniové nadčasové světlo je jen jemným prvkem v prostoru, které nepřekáží ve vzájemné komunikaci mezi rodinou u stolu. 

V obývací pokoji je nosným prvkem sedací souprava v tmavě modrém čalounění od firmy Natuzzi Editions, zbytek interiéru je už v klidnějších barvách. Zajímavým prvkem je strop. Na část podhledu jsou přilepeny tabule dekoru Dub kamenný, který je na kuchyňské lince a vůbec se prolíná v celém rodinném domě a je podsvícen led pásky. Ze stropu je svěšen designový drátěný lustr, který dodává prostoru na zvláštnosti. Bílé záclony v kapse stropu se závěsy dodávají pocit útulnosti a klidu. Koberec vše spojuje dohromady. 

Obývací stěna je tvořena velmi jednoduše. Knihovnička v dekoru Dub kamenný od země vytažená až po strop nám opticky zvyšuje stop, což je v tomto případě žádoucí. Horizontální zavěšená šuplíková komoda v dekoru šedá lesk působí vzdušným dojmem. Záda této části jsou obložená bílým dekorativním obkladem od španělského výrobce Porcelanosa - Madison Nacar. Obklad je nasvícen led páskem. Obklad dodává nábytku lehkou strukturu a vše dohromady spojuje.

Koupelna v přízemí domu je menší a má funkci spíš praktickou. Základ tvoří šedá stěrka Magictouch doplněný o bílý obklad na stěny výrobce Porcelanosa - Madison Nacar, který je také v obývací prostoru za TV a také mramorovou texturu Porcelanosa - Calacata. Jako teplý prvek nám poslouží na míru vyrobená šuplíková skříňka s deskou pod umyvadlo v dekoru Dub kamenný. Umyvadlo Ravak - Moon, baterie Kludi - Balance. Decentní svěšené svítidlo vše zjemní.

Na druhé straně koupelny je velkorysý sprchový kout. Dlažba Porcelanosa - Calacata je vytažená až nahoru, aby zdůraznila důležité místo v tomto případě velkorysý prostor sprchy. Vlevo je je vytvořená předstěna s výklenky pro sprchové potřeby. Celá stěna je opatřena šedou stěrkou Magictouch. Baterie na stěnu Kludi - Freshline. Otopný žebřík jsem vybrala od českého výrobce Isan - Ikaria v bílé barvě.

Rodinná koupelna na patře je už velkorysých tvarů. Nabízí prostor pro dvě umyvadla, velkou vanu se sprchovým koutem. Vana Lovestory českého výrobce Ravak doplněná o obklad španělského výrobce Aparici - Carpet a béžovou stěrku Magicktouch se stává příjemným místem pro relax. Umyvadla na desku výrobce Laufen - Val, baterie Kludi - Balance, skříňka na míru v dekoru Dub kamenný nabízí příjemný prostor pro dvě osoby. Bílá sanita vynikne na barevném základu obkladu. 

Umyvadlo skříňka vyrobená na míru z lamina v dekoru Dub kamenný poskytuje dostatek úložného prostoru. Na pravém konci je zabudován do skříňky shoz na špinavé prádlo do technické místnosti, kde je pračka se sušičkou. Zrcadlo široké přes celou umyvadlovou skříňku vytváří větší a vzdušnější prostor. Liniové osvětlení nad zrcadlem dodává nadčasový efekt. Celý strop je podsvícen led pásky pro atmosféru. 

Sprchový kout délky 1400 mm poskytuje dostatek místa pro pohyb. Sprchová zástěna je od výrobce SanSwiss, podomítková sprchová baterie s hlavovou sprchou je od výrobce Kludi - Balance. Designový žebřík je od firmy Isan - Echo Inox. Naproti sprchové koutu je usazena WC mísa od výrobce Laufen s designovým WC tlačítkem Geberit 40. Nad WC modulem vznikl prostor pro skříňku. Nosným prvkem je dekorovaná dlažba Aparici - Carpet.

Vstupní část do domu tvoří na míru vyrobená sestava. V jedné části je prostor pro boty a v té druhé pro bundy a kabáty. Uprostřed je prostor na sezení, kde záda tvoří keramický dekorovaný obklad Porcelanosa - Madison Nacar, který se opakuje v koupelně i obývacím prostoru a je nasvícen led páskem pod horními skříňkami. Podlaha je vinylová Dub Salt Lake od firmy Wineo. Podlaha je základem celého domu, chceme aby byla jednoduchá, čisté linie a aby na ni vynikly ostatní prvky v domě.Osvětlení opět Delta light - Microgrid. Posuvné dveře Sapeli.