Sídlo firmy Profitape Paskov

Na začátku výstavby sídla pro firmu Profitape ze byla zelená louka. Motivem k výstavbě vlastního sídla byl nedostatečný prostor pro zaměstnance a výrobu a také nehezká část, kde byla firma po celé roky v pronájmu. Proto se majitel rozhodl postavit vlastní reprezentativní sídlo a umístit zde administrativní část v popředí a navazovat výrobní halou s expedicí.  

Základní, barevným konceptem celé firmy je světle šedá, antracitová a červená barva, která se prolíná jak jak v interiéru tak také na plášti budovy. Světle šedá část je určená výrobní hale, červená pak vstupu a zasedací místnosti a antracitová kancelářské části.

Firemní barvy jsou červené, proto také celý koncept firmy je v těchto barvách. Spojili jsme jej se základní barvou šedá, bílá a dekorem dřeva, který nám pomáhá zateplit prostor. Ve vstupní části je jako podlaha použitá průmyslová podlaha, protože spodní část je určená pro výrobu, takže chceme aby prostor byl víc průmyslový. Na stěně je vytažený vinyl až po strop, pomáhá zútulnit a na stěně je pak osazená informační tabule, která je nezbytná pro nově příchozí. 

Ve vstupní části je hlavním nosným prvkem červené schodiště, které je vynikne skrze skleněné zábradlí a energie tak směřuje nahoru do kanceláří. Vysoký 3-metrový strom uprostřed vstupu nám evokuje zdraví a bohatství a je působí příjemným dojmem při vstupu do firmy. Pod schody je čekací koutek pro nově příchozí. Vpravo je 3m vysoké okno s logem, které nám přivádí denní světlo do kanceláří výroby. Rudě červené schodiště, které je opatřeno speciálním gumovým nátěrem ukončuje ve druhém podlaží vinylová podlaha Berry Alloc - Columbian oak, která červenou barvu zklidňuje. Vpravo vedou skleněné dveře do zasedací místnosti rovně pak do kanceláří a do kanceláře ředitele. V celé firmě jsme nechali odkryté prefa sloupy a vytvořili tak kontrast mezi průmyslovým objektem a novým designem.

Zasedací místnost je tvořená původním stolem o délce 4 m a původními židlemi, které chtěl majitel ponechat. Zde jsme opět pracovali s vinylem, který volně navazuje na podlahu v chodbě a vyjíždí nám na stěnu a slouží jako záda a zároveň jako důležitá stěna, kde je logo a místo pro ředitele firmy. Strop je řešen jako akustický z béžových dílců 60x60 cm z dřevěné vlny Knauf - Heradesign. U dveří je psací stěna na kterou je aplikovaný bílý nátěr  Chytrá zeď a zároveň slouží jako plátno pro projektor.

Blok který odděluje dveře do výroby a kanceláře pro výrobu v sobě schovává z každé strany jiný prvek. Z čelní strany je zde navržená malá kuchyňka se šatnou vyrobená na míru lamino antracit , z pravé strany v sobě schovává úložný prostor na šanony a papíry a z druhé strany vytváří chodbu a z ní vstup na toalety. Celý blok je opatřen přilepeným vinylem, který vše uzavírá v jednoduchý tvar a tak působí harmonicky. 

Při vstupu do kanceláří administrativy ctíme jak je dána linie chodby podlahou s dřevěným dekorem a prostor kanceláří vinylovou podlahou šedé barvy. Chodba která je vytvořena z bloku toalet skříní a kuchyňky. Lampy jsou navrženy klasické průmyslové, které nasvěcují chodbu. Zde se opět opakuje stejný nábytek v barvě antracit / dub v kombinaci dřevo dekor a šedá barva. Ještě chybí dekorace rostlin a solitérních prvků.

Dalším požadavkem bylo vytvořit v kancelářích open space nějaké místo pro zaměstnance, kde si mohou udělat pauzu nebo zpříjemnit pracovní den. Vytvořila jsem ze SDK stěn box, který je opatřen vinylem v dekoru dřeva. Uvnitř boxu pak 2,5 m barový stůl s židlemi a křesílka. Lampy pak Rendl light studio - Bisou. Strop akustické dílce 60 x 60 mm Knauf - Heradesign.

Naproti baru je umístěna kuchyňka se skříněmi a úložným prostorem. Kuchyňka je opět v dekoru antracit a je vcelku velkorysá. Opět má působit kompaktně a nenápadně proto je celá v jednom dekoru. Křesílka jsou pak značky TON - Cordoba s červeným čalouněním. Nad křesílky pak zavěšená TV, kde běží firemní nabídky. Toto místo, také slouží jako čekací místo na schůzku pro ředitele firmy. 

Před ředitelnou je zde místo pro asistentky administrativy. Jsou zde spuštěná liniová světla od výrobce Rendl light studio - Indigo. Stoly jsou od českého výrobce Formdesign a židle od českého výrobce LD seating - Element. Mezistěna tvořena šedou textilií mezi stoly slouží jako tlumení a zároveň jako nástěnka Nábytek je pak na míru v dekoru antracit. Z chodby pak vstup na toalety.

Detail akustického stropu a světlíku nad pracovními stoly. Pro pracovníky je důležité denní světlo, takže většinou v takovým prostorech je nutností navrhovat světlíky, aby požadavky na denní osvětlení pro zaměstnance splnily normu.

Zde je hlavní stěna opatřena vinylem a v ní schované dvoje nenápadné dveře. Dveře jsou takto schválně aby stěna zůstala harmonická a nic jí nerozbíjelo. Pravé dveře vedou do kanceláře ředitele, protože ředitel vždy musí sedět v nejvyšších patrech a vzadu a levé vedou do archivu. Na stěně je logo firmy a po ní květináče s rostlinnými, které oživují prostor a dodají příjemný pocit. Tyto prvky zatím ještě chybí.

Toalety jsou všechny stejné. Základ byl béžová barva, čili na stěnách jsou obklady Béžové 60 x 60 cm a k nim dekorovaná dlažba Aparici - Carpet 60 x 60 cm, která působí průmyslovým dojmem. Deska pod umyvadlo je na míru v dekoru dub a umyvadlo a baterie pak značky Vigour - White. Velké zrcadlo nám opticky zvětšuje prostor a zvyšuje strop světla, na zrcadle jsou pak umístěné jemné světla, které dotváří atmosféru. Dveře a okna v celé firmě jsou v barvě antracit.Piktogramy a různé popisky na stěnách usnadňují orientaci v prostoru a zároveň slouží jako dekorace.