Vintage kuchyň RD Trojanovice

Mladý pár z vesničky Trojanovice mě požádal o pomoc s designem kuchyně ve stylu "vintage". Rodinným dům zakoupili v původním stavu, který začali rekonstruovat. Základ rekonstrukce představovala kuchyně. Majitelka si přála zelenomoudrou barvu spojit s betonem a mědí. V celém domě se pak opakuje tento nevšední design. 

Kuchyňská linka v zelenomodré barvě vyrobená z lamina místním stolařem je rozdělená na dvě části. První část jsme věnovali velké pracovní ploše tvořené do písmena "L" a úložným prostorům na nádobí v té druhé je pak lednice trouba a špajz, které jsou umístěny v tmavším rohu místnosti. Deska linky je tvořená z litého betonu, kterou vytvořil sám majitel domu. Místo klasických kuchyňských zad linky( obklady, sklo, laminátová deska) jsme přilepili pláty měděných desek. Matná barva linky ve spojení s lesklou mědí a pórovitým betonem dodává na zvláštnosti a jedinečnosti prostoru.

Detail pracovní plochy s černou varnou deskou. Černé spotřebiče jsme volili záměrně. Černá se pak opakuje v celém domě ve formě různých úchytek, doplňků, zásuvek atd.

Podlaha v celém domě je vinylová. V kuchyni jsme zvolili místo vinylu vintage hexagonové dlaždice ve světlé a šedé barvě, které vybíhají z místnosti. Prostor pak spojuje chodbu s obývacím prostorem velmi nenásilně. Dveře vedoucí z chodby do kuchyně jsme odstranili z důvodu denního osvětlení a vzdušnosti.

Pohled z obývací části do kuchyně.  V této části jsme také odstranili dveře kvůli dennímu světlu. Kuchyň se tak automaticky propojila s obývacím pokojem. Majitelé milují přírodu a přírodní prvky, proto v celém domě najdete tyto detaily ve formě dekorací a doplňků.

Detail dřezu přimontovaného zespodu betonové desky doplňuje černá baterie a pumpička na saponát. Póry v betonové desce vytvářejí strukturu. Vpravo jsou pak svěšené držáky na utěrky, které jsou velmi praktické a zároveň tvoří pěknou dekoraci v prostoru.

Velký jídelní stůl v úzké dlouhé místnosti je občas problém. Zde jsme to vyřešili přiražením stolu ke stěně a doplněním o jednoduché kovové podnože, kdy stůl pak nepůsobí těžce. Retro židle nám pak hrají k designu. 

Odstraněním obou dveří jsme docílili propojení místností a dům je tak víc svěží, světlejší a energie může proudit :-). V tomto případě kuchyně nemá svůj kout, ale je spíš průchozí. Dnes se od takového stylu kuchyně dost ustupuje, ale v tomto případě nám to naopak přineslo užitek.